بوی بد یخچال نشانه چیست,رفع بوی بد یخچال

بوی بد یخچال چگونه از بین می رود؟

آیا شما دقیقا می دانید که بوی بد یخچال نشانه چیست؟ اگر نمی دانید پیشنهاد می کنیم که اصلا این مطالب را از دست ندهید، زیرا ما در این مقاله دلایلی به شما معرفی می کنیم که اصلا باور نمی کنید یخچال بخاطر وجود این نوع غذاها بوی بد بگیرد.

بوی بد یخچال، می تواند تمام غذاها را خراب و فاسد کند و حتی باعث مسمومیت ما شود‌. همچنین این بو می تواند نشان دهنده عمر یخچال هم باشد. پس حتما باید به آن ها توجه کنید و دلیل اصلی را بیابید.

بوی بد یخچال نشانه چیست؟

بوی بد یخچال، معمولا یا بخاطر غذاها است یا کاهش دمای یخچال. زمانی که غذای فاسدی را در یخچال نگه داریم، این غذا از خود واکش شیمایی نشان می دهد که همین موضوع باعث می شود یخچال بوی بدی به خود بگیرد.

اگر هم که دمای یخچال کم شود، باز هم باعث می شود که غذاها بوی بدی به خود بگیرند. شما تصور کنید که یک سری مواد خوراکی را در جای بسته و گرم قرار می گیرند که نور هم وجود ندارد. قطعا غذاها و مواد خوراکی بوی نامطبوعی به خود می گیرند و فاسد می شوند.

یخچال هم این گونه است و اگر دمای آن تغییر کند، یا بوی بدی در یخچال پخش می شود یا غذاها یخ می زنند. البته برخی از غذاها از خود بوی بدی دارند و بهتر است خوراکی هایی مثل، سیر، پیاز، کلم و… را در یخچال قرار ندهید.

بوی بد یخچال نشانه چیست,رفع بوی بد یخچال,بوی بد یخچال نشانه چیست,

راه‌ هایی برای رفع  بوی یخچال

برای رفع بوی بد یخچال، شما می توانید حتی از ساده ترین امکانات هم استفاده کنید که برخی از آسان ترین و کم خرج ترین آن ها عبارت اند از:

ذغال

برای رفع بوی یخچال با کمک ذغال شما باید یکی از قوانین را زیر پا بگذارید و دمای یخچال را تا حد امکان کم کنید. ذغال چون از تنه چوب به وجود می آید، خاصیت جذب بو و مواد را دارد. برای استفاده کردن از این روش شما باید درجه یخچال تا حد امکان کم کنید و تمام مواد های غذایی را از یخچال خارج کنید.

سپس می توانید از یک تکه ذغال یا پودر آن استفاده کنید و درون یخچال بگذارید. البته به یاد داشته باشید که از زمان قرار دادن ذغال به مدت ۳ الی ۴ روز، اصلا نباید هوای یخچال عوض شود. یعنی نباید درب آن را باز کنید تا ذغال تمام بوهای نامطبوع را به خود جذب کند.

قهوه

رفع بوی بد یخچال,بوی بد یخچال نشانه چیست,رفع بوی بد یخچال,

یکی دیگر از روش های رفع بوی بد یخچال استفاده کردن از قهوه است. شاید مشاهده کرده باشید که در مغاز های عطر فروشی، یک جعبه پر از قهوه قرار دارد و پس از این که عطرها را بو کردید آن را به شما می دهند تا بوهای عطر از بین بروند.

قهوه یک دانه بسیار معطر می باشد که برای رفع بوی بد موثر است. شما می توانید دانه یا پودر قهوه را داخل یخچال بگذارید و پس از یک روز مشاهده کنید که تمام بوهای بد از بین رفته و حتی بوی دلپذیر قهوه درون یخچال شما پخش شده است.

جوش شیرین

جوش شیرین هم یک ماده جذب کننده بو مانند قهوه است اما قوی تر؛ این ماده تقریبا شیمایی تمام بوها را به خود جذب می کند و حتی در زندگی روزمره برای رفع بوی نامطبوع پا یا حتی بدن ازآن استفاده می کنند.

برای استفاده کردن از این روش اصلا لازم نیست که جوش شیرین را درون آب بریزید، کافی است که تمام مواد غذایی را خارج کنید و سپس دانه های جوش شیرین را درون یخچال پخش کنید تا آن ها کار خود را شروع کنند.

زمانی که جوش شیرین را درون یخچال پخش کردید، برای این که بوی بد یخچال زودتر از بین برود، درب را باز بگذارید تا کاملا هوای یخچال عوض شود و جوش شیرین ها هم بوی بد را به خود جذب کنند.

تمیز کردن یخچال

قطعا هر چه یخچال تمیز تر باشد، کم تر بوی نامطبوع به خود می گیرد. اگر می خواهید که یخچال شما دچار بوی بد نشود کافی است که هفته ای یک بار، یخچالتان را تمیز کنید.

این تمیز کردن می تواند مرتب کردن خوراکی ها باشد یا حتی شستن یخچال؛ البته منطور از شستن یخچال این نیست که آن را با آب و مواد شوینده بشویید، یخچال یک وسیله الکترونیکی است و اگر در معرض آب قرار بگیرد، خراب می شود.

برای تمیز کردن داخل یخچال، می توانید پارچه ای را به مواد پاک کننده آغشته کنید و درون هر قفسه راتمیز کنید و سپس خوراکی ها را بچینید‌.

نوشابه

یکی دیگر از راهای از بین بردن بوی یخچال، استفاده کردن از نوشابه است. نوشابه علاوه بر این که یک نوشیدنی بسیار خوش طعم است، دارای ترکیبات شیمایی هم می باشد که به دلیل گازهای موجود در آن هم سطوح را تمیز می کند و هم بوی بد را به خود جذب می کند.

برای این که بوی نامطبوع یخچالتان با نوشابه از بین برود، کافی است که آن را درون ظرفی بریزید و داخل یخچال قرار دهید. گازهای نوشابه تمام بوهای بد را به خود جذب می کنند و حتی از خراب شدن خوراکی ها هم جلوگیری می کنند.

البته در هنگام استفاده از نوشابه مراقب باشید که ظرف داخل یخچال نریزد، چون نوشابه حاوی قند است، باعث می شود که یخچال شما کثیف شود و کمکی هم به رفع بوی بد یخچال نکند.

از این که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگذاریم‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *