پاک کردن لکه جوهر,لکه جوهر روی لباس

روش هایی برای از بین بردن لکه های جوهر را از روی لباس

لکه جوهر روی لباس از جمله مقوله هایی است که به شدت موجب سردرگمی خواهد شد. زمانی که بهترین لباس ما با لکه جوهر کثیف می گردد، به طور قطع با موجی از اضطراب و نگرانی رو به رو می شویم.

بعضی از البسه جنسی خاص دارند و یا جزو پوشاک گرانبها به شمار می روند، که لکه شدن برای صاحبش بدترین اتفاق به شمار خواهد رفت. اگر تا به حال لباس محبوب تان را با جوهر لک کرده اید و راهکاری برای پاک شدن آن نیافته اید با ما تا پایان این مقاله همراه شوید تا 5 ترفند، طلایی را به شما آموزش دهیم.

الکل پاک کننده ای قوی

پاک کردن لکه جوهر,لکه جوهر روی لباس,پاک کردن لکه جوهر,

 پاک کردن لکه جوهر با الکل شاید یکی از بهترین راهکارهای خانگی به شمار برود، که باید حتما قبل از شستن لباس با سفید کننده ها حتما مورد استفاده قرار بگیرد. بعضی از جوهرها لکه ای دائمی دارند، و ممکن است هرگز از بین نروند، ولی با الکل می توان آن را بسیار بی رنگ نمود. برای این کار قسمت لکه شده لباس را روی یک پارچه سفید بگذارید و بعد با حوله یا پنبه الکلی به بخش های جوهری ضربه بزنید. این عمل را تا بی رنگ یا کمرنگ شدن لکه ادامه دهید. پس از آن لباس را آب کشیده و مقداری سفید کننده البسه را بر جای لکه بریزید و در ماشین لباس شویی بیاندازید، تا کاملا تمیز شود. شاید برای از بین بردن لکه مجبور باشید دوبار تمام مراحل را تکرار نمایید، فراموش نکنید، صبر عامل مهم موفقیت در پاکسازی لکه ها محسوب می گردد.

آیا تا به حال از اسپری مو استفاده کرده اید؟

همه ما می دانیم که اسپری های مو حاوی مقدار الکل می باشند، که می توانند به از بین بردن لکه جوهر روی لباس کمک شایانی نمایند. برای این کار از اسپری های ارزان قیمت استفاده کنید زیرا درصد الکل بالاتری دارند. قبل از پاشیدن اسپری بر البسه اول از بی رنگ بودن آن اطمینان حاصل کنید. مقداری اسپری را بر قسمت های لک شده بپاشید و با یک دستمال یا حوله بر قسمت های جوهری فشار بیاورید تا بخش اعظمی از جوهر را به خود جذب نماید. پس از چند بار تکرار با آب سرد و کمی صابون لباس را بشویید و پس از ریختن سفید کننده، در ماشین لباس شویی بیاندازید.

لکه جوهر روی لباس,پاک کردن لکه جوهر,لکه جوهر روی لباس,

شیر یا نشاسته ذرت هم می توانند گزینه های کارآمدی باشند

شاید به نظرتان عجیب برسد، اما شیر هم می تواند به پاک شدن لکه جوهر روی لباس بیانجامد. قسمت لک شده البسه را در شیر قرار دهید و یا در ظرفی مقداری نشاسته ذرت را با کمی آب مخلوط نموده و لباس را در آن بگذارید. فراموش نکنید، ابتدا قسمت های لکه شده را بشویید تا جوهر به تمام پارچه نفوذ ننماید.

ذرات نشاسته قدرت بسیار بالایی در جذب جوهر داشته و بدون آسیب زدن به بافت پارچه به راحتی شما را از شر لکه های مزاحم رهایی می بخشد. اگر لکه جوهر مدت زیادی بر لباس قرار داشت، می توانید ذرت را با کمی سرکه سفید مخلوط نموده و بر قسمت های لک شده بریزید. سرکه با نفوذ به ذرات جوهر آن ها را تا حدود زیادی بی رنگ نموده و می توانید با کمی سفید کننده لکه را به صورت کامل پاک کنید.

مایع لباسشویی لکه بری موثر

مایع لباسشویی هم می تواند راهکاری مناسب در پاکسازی لکه جوهر روی لباس به شمار برود. اگر لباس تان با جوهر لکه شد در اسرع وقت و تا قبل از خشک شدن جوهر، آن را بشویید تا راحت تر پاک گردد. چنانچه زمان کافی برای شستن البسه نداشتید، در اولین فرصت ممکن مقداری مایع لباسشویی را روی لکه ها بریزید و با کمی فشار بخش های رنگی را بسابید و به سرعت با آب بشویید. پس از آن دوباره مقداری مایع ریخته و بگذارید چند دقیقه بماند، سپس دوباره شسته و کامل آب بکشید. در مرحله آخر قسمت های جوهری را با مایع لباسشویی آغشته و در ماشین لباسشویی بیاندازید تا کامل پاک شود.

پاک کردن لکه جوهر,لکه جوهر روی لباس,پاک کردن لکه جوهر,

نمک و لاک پاک کن هم ترفندی کارآمد است

برای پاک کردن لکه جوهر می توانید از مواد کاملا ساده و در دسترسی همچون نمک هم بهره بگیرید. به محض ریختن جوهر بر پارچه روی آن مقدار زیادی نمک بپاشید تا ذرات نمک به سرعت جوهر را به خود جذب نماید. بعد از رنگی شدن نمک ها آن ها را جمع کرده و دوباره این کار را تکرار کنید، اگر بخش جوهری خشک شده بود چند قطره آب را روی آن بریزید تا نمک ها بتوانند جوهر را به خود بکشند. پس از این مرحله مقداری لاک پاک کن را بر قسمت جوهری بریزید، به شکلی که مایع لاک پاک کن از زیر پارچه بیرون بچکد و ذرات جوهر را با خود از البسه جدا سازد. پس از بی رنگ شدن لکه مقداری جوش شیرین را بر لباس ریخته و در ماشین لباسشویی بیاندازید، تا کاملا شسته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *