دوست واقعی در روز های سخت,دوستی واقعی,معنای دوستی واقعی

۵ نشانه برای این که متوجه شوید ‌دوستی تان واقعی است یا نه!

دوستی واقعی قطعا یکی از چیزهایی است که هر کسی در دنیا به آن نیاز دارد. دوست هم مانند هر چیزی؛ خوب و بد دارد و تشخیص دادن یک دوست واقعی برای برخی افراد کار سختی است و نیاز به مهارت دارد. دوست های واقعی در تمام لحظه ها؛ چه شادی و چه غم، در کنار تان می مانند و شما را تنها نمی گذارند.

همان طور که می دانید؛ امروزه از طریق راه های مختلفی می توانید دوست های زیادی برای خود پیدا کنید اما پیش از انتخاب یک دوست حتما باید به معنای دوستی واقعی توجه داشته باشید تا بعدها از کار خود پشیمان نشوید و حسرت بیهوده نخورید. برای شناخت دوست خوب و یک همدم واقعی باید به چند نکته مهم توجه کرد؛ در ادامه مطلب همراه ما باشید تا برخی از این نشانه ها را به شما معرفی کنیم.

  1. دوست واقعی به شما حسادت نمی کند

یک دوست خوب با شما طوری رفتار می کند که شما با او احساس راحتی داشته باشید. او در هر شرایطی به هیچ چیز شما حسادت نمی کند و هیچ گونه تند مزاجی و حساسیت بی جا را از خود نشان نمی دهد. اگر به معنای دوستی واقعی دقت کنید خواهید فهمید که دوست خوب نعمت است و هر کسی از این نعمت با ارزش برخوردار نمی باشد. دوستان واقعی صفت های بد خود را اصلاح می کنند و هرگز نمی خواهند شما را تغییر دهند، زیرا آن ها همه چیز را در مورد شما می پذیرند و اگر هم رفتار اشتباهی از شما سر بزند با صداقت کامل آن را با شما در میان می گذارند که دیگر تکرار نکنید و یا آن رفتار را به طور کامل اصلاح کنید.

  1. دوست واقعی باید از هر لحاظ مورد اعتماد باشد

یکی از نشانه های دوستی واقعی وفادار بودن و مورد اعتماد بودن آن ها است؛ زیرا شما آن قدر به دوست تان اطمینان دارید که هیچ وقت به شما خیانت نمی کند و هر کاری می کند که این اعتماد را افزایش دهد. بر خلاف این رفتار، نباید به کسانی که دو رو هستند و از ظاهر مانند یک دوست رفتار می کنند اعتماد کنید زیرا این افراد قطعا برای یک سود و منفعت با شما معاشرت می کنند. از این رو بهتر است با شناخت این گونه افراد، از آن ها دوری کنید و به هیچ عنوان به آن ها اعتماد نکنید.

  1. دوست واقعی در روز های سخت شما را تنها نمی گذارد

همیشه این جمله را به خاطر بسپارید که دوستان واقعی شریک لحظه های غم و شاد شما هستند! یک دوست واقعی؛ در زمان های سخت و مشکلات بزرگ همراه شما می ماند و هر کاری که از دستش بر آید برای حل مشکلات تان انجام می دهد. در یک دوستی واقعی، دوست شما در هنگام به وجود آمدن مشکل شما را تحقیر و سرزنش نمی کند اگر همچین اتفاقی افتاد، بدانید که آن فرد دوست واقعی شما نیست.

دوست واقعی در روز های سخت,دوستی واقعی,معنای دوستی واقعی,

  1. دوست واقعی در مورد شما غیبت نمی کند

دوستان واقعی به دنبال نقاط ضعف شما می روند تا بتوانند کمک کنند که آن ها را به نقاط قوت تبدیل کنید. افرادی که پشت سر شما به صورت مداوم غیبت می کنند؛ قصد دارند دیدگاه دیگران را نسبت به شما عوض کنند و در نتیجه آبروی شما را ببرند. این گونه افراد در ظاهر فقط دوست شما هستند و بهتر است رابطه تان را با آن ها قطع کنید.

  1. دوست خوب به درد و دل های شما گوش می دهد

یک مورد دیگر از نشانه های دوستی واقعی، مهربانی و دلسوزی است که می تواند در کنار هم دیگر به یک شنونده خوب بودن تبدیل شود. یک دوست واقعی هنگام درد و دل کردن شما کاملا ساکت است و تمام توجه اش را به صحبت های شما می دهد و به دنبال راهی برای امید دادن به شما است. اما یک فرد به ظاهر دوست، اصلا وقتی را به شنیدن صحبت های شما اختصاص نمی دهد و داغ دل شما را بیشتر می کند!

بهتر است با کسی دوست شوید که نشانه های دوستی واقعی در او مشخص است و به انتخاب و نظرات شما احترام می گذارد، از شادی شما خوشحال می شود و با ناراحتی تان غمگین، نه با دوستانی که همیشه از شما انتقاد می کنند. در نظر داشته باشید که دوستان واقعی حس اعتماد به نفس، شادی و انرژی را به شما می دهند و همین احساسات شما را نسبت به خیلی چیز ها بی نیاز می سازد.

تمام افراد باید در انتخاب این گوهر با ارزش دقت داشته باشند و اشتباه نکنند، زیرا یک فرد که دوست واقعی شما نیست می تواند به کلی مسیر زندگی تان را تغییر دهد و شما را از مسیر درست منحرف کند. اگر به نشانه های دوستی واقعی توجه کنید، خواهید فهمید که دوستان واقعی معمولا کسانی هستند که از اسرار بسیار مهم شما، رفتار و علایق و خیلی چیز های دیگر که تنها با افراد خاصی در زندگی در میان گذاشته اید اطلاع دارند و دلسوزانه با شما دوستی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *