پاکسازی چاکراهای بدن,چاکرا چیست,چاکراهای بدن

همه چیز درباره چاکرا

ممکن است کلمه چاکراه به گوشتان خورده باشد اما اطلاعاتی درباره ی آن نداشته باشید. ما در این مقاله به این می پردازیم که چاکرا چیست؟ و چه کارکردهایی دارد. چاکراه ها مراکز انرژی و قدرت بدن هستند که در قسمت های مختلف بدن ما قرار دارند و کارشان ایجاد تعادل و ارتباط میان جسم و روح است. چاکراها به صورت مداوم در حال چرخش هستند و انرژی های مختلف مثبت و منفی بدن را به خود جذب می کنند و  هر کدام از این انرژی ها بر مسیر چاکراها تاثیر گذار هستند.

چاکراهای بدن به دو دسته ی اصلی و فرعی تقسیم می شوند. بدن انسان دارای 7 چاکرای اصلی است که هر کدام رنگ به خصوص خود را دارند. این چاکراها به یک انرژی متصل هستند که در پشت ستون مهره ها و با موازات با آن قرار دارد. هر کدام از این چاکراها بر همدیگر تاثیر گذار هستند وکنش ایجاد می کنند و حفظ توازنی که در بین آن ها وجود دارد بسیار اهمیت دارد. چاکراهای فرعی دارای وظایف کم اهمیت تری نسبت به چاکراهای اصلی هستند و مسئولیت کنترل و انرژی دهی به بخش های کم اهمیت تر جسم را دارند.

تنظیم کردن غده های درون ریز و انرژی دادن به آن ها معمولا بر عهده برخی از چاکراهای اصلی است و با متعادل کردن چاکراها می توان غده های درون ریز را نیز کنترل و مهار کرد و تعدادی از مشکلات روحی را که به علت درست کار نکردن چاکراها به وجود آمده است برطرف کرد. اما چگونه می توانیم چاکراهای بدن خود را پاکسازی کنیم؟

پاکسازی چاکراهای بدن,چاکرا چیست,چاکراهای بدن,

 معرفی چاکراهای اصلی و پاکسازی آن ها

چاکرای اول: اولین چاکرای از چاکراهای بدن ما چاکرای ریشه است و در پایین ستون فقرات بین فاصله ی مقعد و آلت تناسلی قرار دارد. طیف رنگی چاکرای ریشه، رنگ قرمز است و قدرت زندگی و نیروی جسمی را کنترل می کند. چاکرای ریشه محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی و غده ی مرتبط به آن غده ی فوق کلیوی است. عملکرد صحیح چاکرای ریشه توانایی بنا کردن و حاضر بودن در زمان و مکان درست، حقیقت. فردیت. شجاعت، انگیزه گرایی، تمایلات جنسی، امنیت، بقا، ایمان، پول، خانه و به طور کلی مادی گرایی را در بر می گیرد . برای پاکسازی و متعادل کردن چاکرای ریشه به نگرانی های مادی خود کمتر توجه کرده و از منفی بافی را دوری کنید. با مردم معاشرت بیشتری داشته باشید و رابطه صمیمانه تری با خانواده برقرار کنید.

چاکرای دوم: چاکرای خاجی در قسمت پایین شکم قرار گرفته است و طیف رنگی آن نارنجی است. غدد مرتبط به چاکرای خاجی پروستات و گنادها هستند. عملکرد چاکرای خاجی اجتماعی بودن ، اعتماد به خود، کنترل خویشتن و احساسات و خواسته های شخصی است. چاکرای خاجی مربوط به تولید مثل و مسائل جنسی نیز می شود.

برای پاکسازی چاکرای خاجی خوشبین و امیدوار باشید و احساسات منفی را از بین ببرید. به دیگران کمک کنید. از خشم و دو دلی دوری کرده و خود را ببخشید و عادات ناپسندی مانند مواد مخدر و سیگار را ترک کنید.

چاکرای سوم: چاکرای شبکه خورشیدی کمی بالاتر از ناف قرار دارد و طیف رنگی آن زرد است. غده ی مرتبط به چاکرای خورشیدی پانکراس است. چاکرای خورشیدی به ضمیر شخصی مرتبط است و توازن آن موجب فعالیت های ذهنی، تعادل اعصاب و اعتماد به نفس و کارکرد درست کیسه صفرا و کبد و طحال است و چاقی را کنترل می کند و همچنین از بیماری قند جلوگیری می کند.

برای متوازن کردن چاکرای شبکه خورشیدی نسبت به مسائل حالت تهاجمی نداشته باشید و پرخاش بپرهیزید. نسبت به خودتان بیش از حد حساس نباشید و به خود باور داشته باشید و برای دیگران احترام قائل شوید.

چاکرای چهارم: چاکرای قلب در مرکز سینه و بالای قلب قرار دارد و طیف رنگی آن سبز است. غده ی مربوط به چاکرای قلب تیموس است. چاکرای قلب. وظیفه ی چاکرای قلب ایجاد عشق و علاقه و ارتباط و دلسوزی و صلح و هماهنگی است.

برای پاکسازی چاکرای قلب احساسات خود را سرکوب نکنید و آن ها را بروز دهید. خودتان را دوست داشته باشید، در رابطه هایتان به خود و خواسته هایتان اهمیت دهید و دیگران را نیز همان گونه که هستند دوست بدارید.

چاکرای پنجم: چاکرای گلو روی حلق و زیر حنجره قرار دارد و طیف رنگی آن آبی است. چاکرای گلو به غده ی تیروئید مربوط است و وظیفه و عملکرد آن ارتباط برقرار کردن، بیان کردن، خرد، صداقت، اعتماد، نظم و برنامه ریزی است.

برای پاکسازی چاکرای گلو همیشه صداقت داشته باشید و با اعتماد به نفس صحبت کنید و احساسات خود را بروز دهید.

راه های پاکسازی چاکراهای بدن,پاکسازی چاکراهای بدن,چاکرا چیست,

چاکرای ششم: چاکرای چشم سوم در پیشانی و بین دو ابرو قرار دارد و طیف رنگی آن نیلی است. چاکرای چشم سوم به غده ی هیپوفیز مربوط می شود. وظیفه ی چاکرای چشم سوم ایجاد دانش هستی و بصیرت ، تقویت حافظه، بالا بردن آگاهی ، آرامش و درمان بیماری های ذهنی است و به یادآوری خاطرات فراموش شده کمک می کند.

برای متوازن ساختن چاکرای چشم سوم عقیده ها و علایق خود را ابراز کنید. سعی کنید آرامش درونی داشته باشید. و به شهود خود اعتماد داشته باشید.

چاکرای هفتم: چاکرای تاج سر در وسط سر و بالای جمجمه قرار دارد و طیف رنگی آن بنفش است. وظیفه و کارکرد چاکرای تاج سر عقل و هوشیاری و دانش و جذابیت و بصیرت است، خواب را تنظیم می کند و نشانگر ارتباط با خدا است.

برای پاکسازی چاکرای تاج سر در لحظه زندگی کنید. آگاهی و خردتان را بالا ببرید و به معنویات بپردازید و از دنیای درون خود آگاه باشید.

اکنون با آگاهی از راه های پاکسازی چاکراهای بدن می توانید از بسیاری از بیماری های جسمی یا روحی خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *