رفتارهای غلط زناشویی,روابط زناشویی,عوامل مهم رابطه

رفتار های غلط و سمی در رابطه عاطفی

برخی عوامل مهم رابطه هستند که به خوبی می توانند یک زندگی را نابود کنند. این عوامل تاثیرات بسیاری روی هر دو فرد می گذارد. شاید با یک یا دوبار خطا، رابطه از هم گسسته نشود، اما به مرور زمان و انباشته شدن اشتباهات بر روی یکدیگر، به راحتی زندگی هایی که خیلی زمان از شروع آن می گذرد، نابود می شود.  با ما همراه باشید تا همه باید ها و نباید ها در رابطه را به شما آموزش دهیم.

رفتار های غلط و سمی چیست؟

وقتی رابطه سمی شود، مملو می شود از انرژی منفی که باعث ناراحتی، عصبانیت و نامیدی؛ که بر روی هردو فرد تاثیر می گذارد و باعث تخریب رابطه می شود. برخی از این عوامل مهم رابطه شامل:

 1. اجتناب متقابل

شما قبلاً عاشق گذراندن وقت با هم بودید، اما اکنون به هر دلیلی فکر می کنید تا از یکدیگر دور شوید. این عمل به گونه ای است که اگر چند روز همسرتان به خانه نیاید، شما به شدت احساس راحتی می کنید.

 1. خیانت مداوم به خود

برای اینکه همسرتان را همیشه راضی نگه دارید، مدام کارهایی انجام می دهید که خودتان از آن نفرت داشتید، این یک خیانت بزرگ به خود محسوب می شود، زیرا در هر رابطه ای اول باید خودتان را از، خودتان راضی نگه دارید.

رفتارهای غلط زناشویی,روابط زناشویی,عوامل مهم رابطه,

 1. عدم خودمختاری

یکی دیگر از مهم ترین رفتارهای غلط زناشویی، عدم خود مختاریست. عدم خود مختاری یعنی اینکه شما نمی توانید به تنهایی تصمیم بگیرید و تماما تصمیمات همسرتان اجرا می کنید. این به گونه ای است که ارزش خود را از دست دادید و هیچ کسی هم به حرف شما گوش نمی دهد.

 1. دروغ های کوچک

در رابطه ای که سمی باشد، کم کم دروغ ها هم اضافه می شوند. در این روابط افراد برای ابنکه وقت خود را تلف نکنند و شخص را از سر خود باز کنند؛ شروع می کنند به دروغ گفتن و هرچه بیشتر رابط ادامه پیدا کند، تمایل اینکه حقیقت را بگویند کمتر می شود.

 1. تحقیر کردن

درمورد همه چیز شما را تحقیر می کنند و اعتقاد دارند که شما هیچ کاری را درست انجام نمی دهید. برای کوچکترین اشتباه شما چه در تنهایی، چه در میان جمع مدام شما را تحقیر و سرزنش می کنند و باعث می شوند شما احساس پوچی و حقارت کنید.

 1. مدام باعث ناراحتی می شوند

یکی دیگر از رفتار های غلط زناشویی این است که اجازه می دهید شما را مدام ناراحت کند. در یک رابطه سالم و درست، افراد به فکر خوشحالی یکدیگر هستند اما در یک رابطه سمی، همه چیز برعکس است و مدام باعث ناراحتی شما می شوند.

 1. حسادت

آنها به جای اینکه شما را بخاطر دستاوردهایتان تشویق کنند، مدام حسادت می کنند و باعث جلو گیری از پیشرفت  شما می شوند. طبق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان، ثابت شده است؛ افرادی که به شریک زندگی خود حسادت می کنند، قطعا جزء مریض ترین افراد دنیا محسوب می شوند و باید حتما به فکر چاره ای برای درمان باشند.

رفتارهای غلط زناشویی,روابط زناشویی,عوامل مهم رابطه,

 1. دعوای بی پایان

سعی دارید که یک زندگی آرام و بدون دغدغه داشته باشید، اما همیشه شریک زندگی شما به دنبال راهی برای جنگ و دعوا می باشد. به گونه ای که با کوچکترین حرف شما هم یک دعوای بزرگ و بی پایان شروع می کند. ادامه دادن به دعواهای بی پایان یکی دیگر از رفتارهای غلط زناشویی می باشد.

 1. بی احترامی مداوم

مدام شریک شما در حال بی احترامی کردن به شما است و از الفاظ رکیکی برای تخریب روحیه شما استفاده می کند. اگر در چنین نوع رابطه ای هستید، اصلا آن را ادامه ندهید و به فکر چاره ای برای قطع آن باشید زیرا فقط باعث می شود که شما ضربه روحی بخورید.

 1. آزار و اذیت

در این نوع روابط، شخص به شما آزار فیزیکی می رساند که می تواند به صورت جسمی، روحی باشد. در آزار روحی، مدام کاری می کند که شما افسرده شوید و از خودتان دلزده شوید، به طوری ‌که اصلا اعتماد به نفس نداشته باشید. در آزار جسمی، مدام شما را میزند و باعث کبودی بدن شما می شود. آزار جنسی هم اگر یک شب رابطه با او را نخواهید، به شما تجاوز می کند و به اجبار شما را وادار به برقرار کردن رابطه می کند. فقط در روابط غلط زناشویی آزار و اذیت شکل می گیرد که فرد اصلا نباید آن را ادامه دهد زیرا در آخر دچار ضربه بسیاری می شود.

رفتارهای غلط زناشویی,روابط زناشویی,عوامل مهم رابطه,

همچنین در کل جهان فرد آزار دهنده مجازات سختی را متحمل می شود یا اگر بیمار باشد، او را درمان می کنند‌. پس اگر در یک رابطه هستید که شما را مورد آزار و اذیت روحی و جسمی قرار می دهد، سریعا یک تصمیم برای نجات جان خود بگیرید؛ زیرا اکثر این افراد به بیماری های روانی همانند سادیسم و.. دچارند.

 1. شک و تردید

یکی دیگر از رفتارهای غلط زناشویی شک کردن به همسر خود است. در یک زندگی زناشویی سالم هردو فرد باید به همسر خود اعتماد کامل داشته باشند تا دچار مشکل نشوند. البته در برخی از زوج ها دیده شده است که در اوایل ازدواج افراد به یکدیگر شک نداشتند اما بعد از مدتی، شک به وجود آمده؛ این شک های بعد از ازدواج می تواند مبنی بر رفتار همسر یا مشکلات خانوادگی یا اختلالات  روانی باشد.

درکل طبق نتیجه گیری های متخصصان روانشناس در کل جهان مشخص شده است؛ افرادی که نمی توانند روابط غلط زناشویی را تمام کنند، در اخر شکست بسیار بزرگی می خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *