ورزش در خانه,ورزش های مناسب در خانه,وسیله ورزشی خانگی

بهترین وسیله ورزشی خانگی |ورزش های موثر در خانه

در سال های اخیر، مشکل چاقی در ایران، در بین همه رده های سنی شایع شده و موجب افزایش وزن عده زیادی از افراد گشته است. به همین دلیل، بسیاری از خانواده ها برای کاهش وزن خود و فرزندان شان، شروع به خرید وسیله ورزشی خانگی کرده اند.

چاقی، دلایل زیادی دارد و نمی توان برای اضافه وزن هر فرد، تنها یک دلیل را نام برد. از جمله عواملی که باعث این مشکل می شوند، می توان به استفاده از غذاهای چرب، کم تحرکی، عادات غلط و… اشاره کرد.

جالب است بدانید، ابتلا به برخی از بیماری هایی مثل تیروئید کم کار، دیابت، یائسگی و حتی مصرف داروهای خاص نیز باعث چاقی می شوند. البته، افراد معمولا از این عوامل اطلاع چندانی ندارند و دلیل اضافه وزن خود را عوامل دیگری می دانند.

علاوه بر آن، افزایش وزن همیشه خطر آفرین نیست و در مواقعی که وزن فرد نسبت به قد او کم است، می تواند مفید هم باشد! اما برای کسانی که در خانواده خود به طور ژنتیکی با چاقی مواجه می شوند، مشکل ساز است.

چرا که در صورت عدم کنترل وزن و بالا رفتن بیش از حد آن، خطر ابتلا به بیماری های مختلف به خصوص سکته های قلبی افزایش می یابد. به همین خاطر، این افراد باید چاقی را بیش تر از بقیه جدی بگیرند.

به منظور کاهش وزن، عده زیادی که برای شان حضور در باشگاه ها امکان ندارد، به خرید وسیله های ورزشی در محیط خانه خود روی آورنده اند و با ورزش در منزل، وزن خود را پایین می آورند.

اما گاهی اوقات، بی توجهی به ساده ترین عوامل در خرید این دستگاه ها، خود نیز می تواند سلامتی را تهدید کند و به گونه ای دیگر بر بدن آسیب برساند.

در ادامه، با ما همراه باشید تا شما را مفیدترین نکات در خرید بهترین وسیله ورزشی در منزل آشنا کنیم.

انتخاب های صحیحی داشته باشید

ورزش در خانه,ورزش های مناسب در خانه,وسیله ورزشی خانگی,

متاسفانه، برخی از افراد در خرید خود بیش تر قیمت محصولات باعث جلب توجه شان می شود و کیفیت آن ها، چندان برای شان اهمیت ندارد.

از جمله این خریدها، می توان به بندهای کشی اشاره کرد. برخی از این بندها، قدرت بالایی ندارند و پس از مدت زمانی کوتاه از استفاده، شل و در نتیجه پاره می شوند.

در بعضی مواقع، با کشیدن بندها دست فرد به صورت او برخورد کرده و حتی او را بر روی زمین نیز می اندازد. بنابراین، قبل از تهیه وسیله ورزشی خانگی، درباره کیفیت آن ها آگاهی های لازم را به دست آورید.

پیش از خرید صفحه تعادل به این نکات بیاندیشید

ورزش در خانه,ورزش های مناسب در خانه,وسیله ورزشی خانگی,

بسیاری از بزرگسالان، به دنبال افزایش تعادل خود هستند و می خواهند، این امر را در کودکان شان نیز تقویت کنند.

بنابر نظرات پزشکان، افزایش تعادل با استفاده از تخته و یا صفحه تعادل امکان پذیر است. اما قبل از قرار گرفتن بر روی آن، باید میزان قدرت ناحیه ای که به تقویت نیاز دارد به دست آید.

به عنوان مثال، با این وسیله ورزشی خانگی، می توانید حرکتی مثل پلانک را انجام دهید و یا مقاومت مچ پاهای خود را بالا ببرید.

اما بهتر است قبل از استفاده، با پزشک مشورت کنید تا در صورت آسیب های گذشته مثل شکستگی، ضرب دیدگی و… در این قسمت ها، شیوه صحیح قرار گرفتن بر روی صفحه تعادل برای شرایط شما را بسنجد.

وزن وسیله ها را در نظر بگیرید

ورزش در خانه,ورزش های مناسب در خانه,وسیله ورزشی خانگی,

در حال حاضر، دمبل و وزنه های ورزشی، در نزد افراد بسیار محبوب شده اند و علاوه بر باشگا ها، برای استفاده در منازل نیز خریداری می شوند.

برخی از مردم و به خصوص کسانی که مبتدی هستند، برای شروع ورزش، به سراغ دستگاه های نامناسب می روند و دمبل هایی با وزن بالا را برای خرید انتخاب می کنند.

این افراد، از همان ابتدا به جای تقویت عضلات دست خود، آن ها را به علت عادت نداشتن به دمبل ها ضعیف کرده و به تاندون ها و دیگر نقاط آسیب می زنند. علاوه بر آن، دیسک کمر نیز تحریک می شود و از همان سنین پایین، مشکلاتی را به وجود می آورد.

بنابراین، در صورت تمایل به خرید این وسیله ها، بهتر است با یک مربی حرفه ای و یا فروشنده مطمئن مشورت کنید و خود نیز تحقیقات لازم را انجام داده دهید.

درباره فوم رولر چه می دانید؟

ورزش در خانه,ورزش های مناسب در خانه,وسیله ورزشی خانگی,

فوم رولر یا همان رول فومی، یک وسیله ورزشی خانگی است و در رفع گرفتگی عضلات نقاط مختلف بدن نقشی اساسی دارد.

این وسیله کوچک ولی مهم، شاید در ابتدا برای شما چندان مهم نباشد ولی پس از خرید، متوجه حساسیت بالا و سخت بودن نحوه استفاده از آن می شوید و پس از اندک زمانی، شیوه صحیح به کار گرفتن آن را فرا می گیرید.

رول های فومی، با وجود مزایای که در آزاد سازی بافت های عضلانی، تحریک اعضا در خون رسانی و ماساژ بدن دارند، می توانند باعث آسیب رساندن به بدن نیز بشوند.

به همین خاطر، حتما فوم رولری با تراکم، سطح و ابعادی مناسب را خریداری کنید. چرا که این وسیله ها، به منظور استفاده برای نقاط مختلف بدن و افراد با ویژگی های جسمانی متفاوت، ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *