دریا,مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ | علت ناپدید شدن اجسام در مثل برمودا چیست؟

مثلث برمودا کجاست؟ یا بهتر است بگوییم مثل شیطان! سوالی که شاید برای بسیاری مردم پیش بیاید! چراکه مسائل و داستان های عجیبی در مورد این منطقه عجیب و ترسناک وجود دارد.

حدود 58 سال از ناپدید شدن پنج هواپیمای تروریست های دریایی در یک پرواز و مانور آزمایشی گذشته است. هیچکس هنوز دقیقاً نمی داند چه چیزی باعث این ناپدیدی ها شده است!

تعداد زیادی نظریه های عجیب و غریب در مورد گم شدن مسافران و کشتی ها و هواپیماها  ارائه شده که قصد داریم در این مقاله به شرح آن ها بپردازیم.

دریا,مثلث برمودا,دریا,

گمانه زنی ها

برخی ها این ناپدید شدن ها را مربوط به موجودات و نیروهای عظیم دریایی، ماهی مرکب غول پیکر یا حتی فرا زمینی ها می دانند!

از این رو هم بسیاری از محققین بر این اعتقاد اند که مادر طبیعت بی رحمانه با وقایع طبیعی این بلا ها را بر سر موجودات زمینی می آورد! برای مثال ممکن است امواج عظیم دریایی باعث غرق شدن کشتی ها شده باشند!

آب و هوا

دیو فیت رئیس بخش پیش بینی دریایی  و اداره ملی اقیانوسیه و جوی گفت: “بزرگترین مسائل در این منطقه به طور معمول طوفان است اما خب در آن منطقه چندان هم زیاد طوفان صورت نمی گیرد که بخواهیم آن را مقصر بدانیم .” همچنین ادعا کرد هنوز خیلی از افراد نمی دانند مثلث برمودا کجاست!

گارد ساحلی همچنین خاطرنشان می کند که طوفان های غیرقابل پیش بینی دریای کارائیب و اقیانوس اطلس می توانند آب های خروجی برا آب ها ایجاد کنند که برای خلبانان و دریانوردان فاجعه بار است.

همین عوامل هستند که باعث می شوند هاله ای از ابهامات به دور افسانه مثلث برمودا ساخته شود.

مثلث برمودا,دریا,مثلث برمودا,

افسانه برمودا

منطقه ای که مثلث برمودا یا مثلث شیطان نامیده می شود در حدود 500000 مایل مربع از اقیانوس در نوک جنوب شرقی فلوریدا قرار دارد. به نظر شما می توان راحت در اولین سفر خود به دنیای جدید از این منطقه عبور کرد؟

گفته می شود که یک شب شعله بزرگی از آتش (احتمالاً شهاب سنگ) به دریا برخورد کرده و چند هفته بعد نور عجیبی در آن فاصله ظاهر شده است. همچنین در مورد قرائت قطب نما نا منظم که گفته می شود چون در آنجا برشی در زمان رخ می دهد نمی‌ توان به اطلاعات صحیح مغناطیسی دست یافت.

برخی هم می گویند بعد از ناپدید شدن در آن مثلث احتمالا سر از آتلانتیس شهر افسانه سر در خواهید آورد. همچنین احتمال آن که پایگاه مستقر بیگانگان در زمین آن نقطه می باشد هم وجود دارد.

وجود گاز متان به مقدار زیاد!

نظریه علمی دیگری در خصوص مثلث برمودا وجود دارد که در آن گفته می شود مقدار زیادی گاز متان در آن منطقه وجود دارد.

متان می تواند مانند ماده ای یخی شکل پیدا کند و بر روی سطح آب بیاید و حباب های گازی فراوانی تولید کنند و همین حباب ها وقتی تعداد شان زیاد می شود می توانند حتی یک کشتی عظیم و بزرگ را هم واژگون کنند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *