انواع سرگرمی برای کودکان,بازی,بولینگ

آشنایی با اصول بازی بولینگ برای کودکان

بازی بولینگ، یکی از سرگرم کننده ترین بازی هایی است که تمام افراد بدون محدودیت سن می توانند آن را بازی‌ کنند. این بازی که توسط یک‌ توپ نسبتا سنگین انجام می شود و بعد از قرار دادن هدف، باید آن ها را توسط توپ، خراب کرد، در دسته پر طرفدارترین بازی هایی هم شناخته می شود که برای بازی کردن آن آسیبی به بدن و ستون فقرات وارد نمی شود.

شاید با خود بیاندیشید که از آنجایی که توپ بولینگ ها کمی سنگین هستند، شاید به مفاصل و ماهیچه های دست آسیب وارد کنند؛ باید بیان کنیم که اصلا اینگونه نیست و افراد اگر کاملا به آن مسلط باشند، بدون هیچ مشکلی می توانند به بازی کردن بپردازند.
حال بازی بولینگ بازی بسیار مناسب  می باشد که برای کوکان شناخته شده است به طوری که هم در منزل و هم محیط هایی مثل پارک و… می توانند آن را بازی کنند. البته لازم به ذکر است که بازی های بولینگی که برای کودکان ساخته می شوند، کاملا متناسب با توانایی آن ها هستند و با بازی های افراد بزرگتر، کاملا متفاوت اند.

انواع سرگرمی برای کودکان,بازی,بولینگ,
آشنایی با روش بازی بولینگ

در مطالب بالاتر اشاره کوتاهی به این که بازی چیست و چگونه انجام می شود، کردیم. در واقع بازی بولینگ دارای یک توپ و تعدادی مهره یا بهتر است بگوییم پایه های نسبتا بلندی است. این پایه ها در کنار هم به صورت ردیفی قرار می گیرند و افراد برای انداختن این‌ مهره ها، باید از فاصله نسبتا زیادی، توپ نسبتا سنگین را پرتاب کنند.

اگر کسی بتواند تمام مهره ها را با یک ضرب توپ از جا بیاندازد، در بازی امتیاز می گیرد و اگر تعداد کمی از مهره ها یا پایه های بازی بولینگ از جا بیافتند، فرد هم قطعا امتیاز کم تری دریافت می کند. حال این بازی که نسبت به بازی های دیگر خیلی ساده و بدون دردسر است، می تواند در منزل هم انجام شود تا کودکان بتوانند تفریح مفرحی داشته باشند.

برای راه اندازی بازی بولینگ در خانه می توانید، بازی هایی که در فروشگاه ها موجود است را تهیه کنید یا حتی خودتان با چند راه کار ساده، بازی بولینگ را برای کودکانتان، ابداع کنید. برای انجام این بازی در منزل، می توانید از بطری های آب یا حتی برای این که کودک بیشتر به بازی جذب شود، از چند عروسک مورد علاقه او که قابلیت ایستادن دارند، استفاده کنید.
این عروسک ها را همانند بازی بولینگ واقعی کنار هم بچینید و با یک توپ به کودکتان آموزش دهید تا آن ها را بیاندازد، حتی می توانید جوایزی هم برای آن ها در نظر بگیرید تا شوق بیشتری برای انداختن عروسک ها یا بطری های آب داشته باشند.

کودک,انواع سرگرمی برای کودکان,بازی,
انجام بازی بولینگ، چه فوایدی برای کودکان دارد؟

این بازی علاوه بر این که می تواند سرگرم کننده خوبی برای کودکان باشد، فوایدی هم در تربیت و روحیه آن ها دارد که باعث می شود کودکان با انجام این بازی، حال بهتری داشته باشد. حال به جز این مواردی که بیان کردیم، انجام بازی بولینگ فواید دیگری هم دارد که برخی از آنان عبارت اند از:
تخلیه انرژی: در توضیح روش بازی بولینگ بیان کردیم که کودک حتما باید توپ ها را پرتاب‌ کند تا مهره های مد نظر بر روی زمین بیافتند. از آنجایی که برای پرتاب توب و حتی دنبال کردن آن فعالیت می کنند، انرژی آن ها کاملا تخلیه می شود.
افزایش نشاط و شادابی کودک: زمانی که شما برای آن ها جوایزی تعیین کنید، کودکان برای موفق شدن تلاش می کنند که این موضوع سبب می شود تا در طول روز با نشاط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *