آشنایی,ازدواج,خانواده

همه چیز درباره آشنایی با خانواده ها قبل ازدواج

همان طور که می دانید خانواده رکن اساسی جامعه می باشد. برای داشتن یک خانواده سالم و فرزندانی صالح لازم است ازدواج موفق و خوبی داشته باشید. ازدواج موفق زمانی اتفاق می افتد که آشنایی با خانواده ها قبل ازدواج به بهترین شکل صورت بگیرد.

اگر می‌ خواهید از فرد مقابلتان شناخت نسبتاً خوبی داشته باشید لازم است آشنایی با خانواده ها قبل ازدواج بپردازید. با نگاه کردن به خانواده یک فرد می توان تا حد زیادی به خصوصیات و ویژگی‌های فرد مورد نظر پی برد.

تاثیری که خانواده بر روی شخص می گذارد تقریباً همیشگی است و یک نفر هر قدر هم که بر روی خود و ایرادات خود کار، و برای اصلاح آن ها زمان صرف کرده باشد باز هم در بخشی از وجود او همان الگوهای رفتار پدر و مادرش باقی مانده است.

از طرف دیگر شخصی که قصد ازدواج با او را دارید به طور معمول سعی می کند پیش شما به خوبی رفتار کرده و شخصیتی مناسب داشته باشد؛ اما هنگامی که میان افراد خانواده خود قرار دارد خود واقعی اش را نشان می دهد. شما می توانید با زیر نظر گرفتن رفتار فرد مقابلتان با مادر، خواهر و همچنین سایر اعضای خانواده به رفتار وی پی ببرید و تمامی این نکات به روابط قبل از ازواج بر می گردد!

آشنایی,ازدواج,خانواده,

 

روابط قبل از ازدواج چگونه باید باشد؟

خانواده متشکل است از والدین و فرزندان که میان این افراد حد و مرزی مشخص شده است. طبق این حد و مرز و قوانین، که نامرئی هستند و شاید آنقدر به چشم نیایند، وظیفه، محدودیت و آزادی فرزندان مشخص شده است. اگر می خواهید یک فرد و خانواده او را بشناسید باید به این قوانین توجه کنید.

خانواده با درهای باز

شما می توانید به وضوح بی قانونی را در این خانواده ها ببینید. به طور کلی تمامی اعضا به یکدیگر به شدت وابسته اند که نتیجه آن مستقل نشدن فرزندان و نداشتن مهارت های ارتباطی درست می باشد.

همچنین در چنین خانواده هایی افراد حریم شخصی مشخصی نداشته و همیشه و در همه حال به پدر و مادر خویش متکی هستند.

علاوه بر این اتاق خواب پدر و مادر اختصاصی نبوده و کاربردهای دیگر نظیر محل بازی کودکان دارد.

افراد در این خانواده ها لباس های یکدیگر را می پوشند و همه آن ها رمز کارت پدر را می دانند. دست در جیب کردن هم که کاری بسیار عادی برایشان است.

 خانواده قانون مدار

خانواده هایی که در این دسته قرار می گیرند درست نقطه مقابل دسته قبل می باشند و فضای خشکی در خانواده حاکم است. وظایف هر فرد در خانواده کاملاً مشخص شده و بار مالی خانواده در هر حالتی با پدر است. رسیدگی به کارهای خانه نیز به عهده مادر و فرزندان می باشد.

در این خانواده ها به طور معمول افراد خود خواه هستند و اگر یکی از افراد خانواده نیازمند کمک باشد کسی به او کمک نمی کند. افراد این خانواده ها دلسوز نیستند. فرزندانی که در چنین خانواده ها پرورانده می ‌شوند به طور معمول عزت نفس پایینی داشته و در شروع یک رابطه صمیمانه به مشکل بر می خورند.

آشنایی,ازدواج,خانواده,

 خانواده های منعطف

اکثر خانواده ها در این گروه قرار می گیرند. این گروه دقیقا در نقطه‌ ای میان دو دسته قبل می باشد. در این خانواده ها با اینکه مرزهای مشخصی برای افراد وجود دارد اما پشت هر قانونی یک دلیل و منطق وجود دارد؛ به طور مثال فرزندان پسر باید پس از اتمام تحصیلات خود استقلال مالی داشته باشند؛ با این حال پدر برای شروع کار به آن ها سرمایه اولیه می دهد.

حال که فهمیدید روابط قبل از ازدواج چگونه باید باشد؟ به این نکته توجه کنید که افراد در خانواده های معطف به یکدیگر کمک می کنند و سلیقه شخصی کسی به دیگری تحمیل نمی ‌شود. همچنین افراد حریم خصوصی خود را دارند و به آن احترام گذاشته می ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *