افراد باهوش,انسان های باهوش

آیا می دانستید باهوش ترین انسان های روی زمین چه کسانی هستند؟

انسان های باهوش! شاید با شنیدن این عنوان گمان می کنید که تافته های جدا بافته هستند یا شرایط بسیار خاصی داشته باشند! در حالیکه آنها در بین ما قدم می زنند و همان غذایی را می خورند که ما می خوریم و همان نوشیدنی های معمولی را می نوشند و تنها در یک چیز با همه تفاوت دارند و آن هم  چیزی است که در سرشان وجود دارد.

اگر شما هم دوست دارید باهوش ترین انسان های روی زمین را بشناسید در ادامه با ما همراه باشید.

افراد باهوش,انسان های باهوش,افراد باهوش,

 

کریس هیرتا

یکی از باهوش ترین انسان های روی زمین کریس هیرتا نام دارد. کریس هیرتا با ضریب هوشی 225 که در ابتدا بازیگر و نقش اصلی  فیلم Baby Geniuses بود. او در کودکی خود را با تخمین و برآورد هزینه خرید اقلام و اجناس منزل سرگرم می‌ کرد.

او مالیات، تخفیف های احتمالی میزان وزن و… را هم در حساب و کتاب خود جای می داد. وقتی به کلاس اول رفت جبر و ریاضیات سنگین را کاملا درک می کرد. در کلاس ششم هم فیزیک و حسابداری را در که در دانشگاه ها آموزش می داند را می فهمید و از بر بود. در دبیرستان؟ او به ناسا کمک کرد تا نحوه سفر به مریخ را بفهمند.

کریس دارای دکترای اخترشناسی هست و یک فیزیک دان قابل و به رسمیت شناخته شده است. در زمینه فیزیک بسیاری از جوایز را درو کرد.

او از سمت خیلی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور دعوت به همکاری و تدریس شد. از طرف کمپانی های بزرگ ایمیل های بسیاری دریافت کرد. اما کریس هیرتا تمام آن ها را نپذیرفت. او اکنون همراه همسر و پسرش در خانه نشسته است.

 

جودیت پولگار

جودیت پولگار شطرنج باز نامی دنیا دارای ضریب هوشی 170 است. او به همراه خواهرانش یک برنامه درسی آزمایشی که توسط پدرشان طراحی شده بود تحصیل کردند. اصلی ترین در آموزشی آن ها شطرنج بود که در آن به خوبی توسط پدر آموزش می دیدند و گاهی مسابقات جذابی را در خانه یا محله جهت تفریح برگزار می کردند.

در سن 15 سالگی درجه جوانترین استاد بزرگ را در آن زمان از آن خود کرد. جودیت پولگار جز باهوش ترین فرد زنده دنیا شناخته شده است.

او 25 سال قبل از بازنشستگی بالاترین رتبه بتزیکن زن در شطرنج  را در کسب کرد. پولگار بهترین بازیکنان شطرنج را از جمله گری کاسپاروف نابغه را در 24 سالگی شکست داد.

در مصاحبه ای با روزنامه ها گفته بود که کاسپاروف یک بار او را “عروسک سیرک” خوانده و تصور می کرد که “زنان شطرنج باز باید به بچه دار شوند که پایبند باشند.” نیازی به گفتن نیست که حرفه درخشان و تصمیم مهم او برای زندگی اش کمک بزرگی به شکستن خیلی از کلیشه های سنی و جنسیتی بود.

در حال حاضر او یکی از بزرگترین شطرنج باز، زن تاریخ است و اکنون در کشور خود مجارستان مربی تیم ملی مردان است.

انسان های باهوش,افراد باهوش,انسان های باهوش,

 

سابرینا گونزالس پاسترسکی

هیچ نوبل یا مدال فیلدزی نیست که سابرینا گونزالس پاسترسکی آن را دریافت نکرده باشد!

او کاملا جوان است و بسیاری از سایت ها و مجلات هر ماه او را تحسین می کنند. اتمام این ها یعنی یکی از باهوش ترین انسان های روی زمین در دوره ما سابرینا گونزالس است. پاسترسکی به « دختر فیزیک  » معروف است حتی برچسب  اینشتین بعدی نیز بر روی سابرینا چسبیده شده است. او فارغ التحصیل دکتری فیزیک در دانشگاه هاروارد است.

افراد باهوش,انسان های باهوش,افراد باهوش,

در سنی که هنوز هم ما نمی دانیم چگونه به موقع خود را سر کلاس برسانیم و مدام اینستاگرام را چک نکنیم سابرینا گونزالس به کار خود در زمینه حافظه الکترومغناطیسی مشغول شد.

ماجرای “ساخت هواپیما” در 14 سالگی اتفاق افتاد و شروع به ساختن یک هواپیمای تک موتوره کرد. همچنین او هم اکنون همکار جف بزوس است. به گفته یکی از اساتید: او یکی از باهوش ترین انسان های روی زمین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *