تغذیه مناسب,تناسب اندام,لاغری بدون رژیم

راز لاغری بدون رژیم | چند نکته طلایی برای اصلاح لایف استایل تغذیه

خیلی از افراد دائماً در حال رژیم گرفتن هستند تا وزن شان را پایین بیاورند و تناسب اندام داشته باشند اما اغلب اوقات موفق نمی شوند. در مقابل نیز افرادی وجود دارند که بدون رژیم گرفتن؛ لاغر هستند و اضافه وزن ندارند!

در واقع این گونه افراد؛ از یک سری نکات مهم و ساده پیروی می کنند. شما نیز اگر می خواهید با راز لاغری بدون رژیم آشنا شوید؛ بهتر است این مقاله مفید را مطالعه کنید و به موارد ذکر شده، اهمیت بدهید.

خوردن سبزیجات

تغذیه مناسب,تناسب اندام,لاغری بدون رژیم,

خانم هایی که دچار اضافه وزن نمی شوند و اندامی زیبا دارند؛ در برنامه غذایی شان از سبزیجات زیادی استفاده می کنند. شما نیز اگر می خواهید بدون رژیم لاغر شوید؛ در روز حداقل 3 نوع میوه و سبزیجات را مصرف کنید.

همان طور که می دانید؛ تنوع میوه و سبزیجات بسیار زیاد است و می توانید انتخاب های زیادی داشته باشید. از آن جایی که میزان فیبر و آب درون میوه و سبزی ها زیاد است؛ با خوردن آن ها کالری کمی دریافت می کنید اما سریع سیر می شوید.

البته بهتر است سبزیجات را بدون روغن مصرف کنید و به جای روغن های مضر، از گیاهان معطر یا آب لیموترش؛ به عنوان چاشنی و طعم دهنده بهره بگیرید.

کامل جویدن غذا

یکی دیگر از روش های لاغری بدون رژیم؛ کامل جویدن غذا است. در واقع باید غذا را طوری بجوید که راحت هضم شود و معده تان را اذیت نکند. همچنین خوب جویدن غذا می تواند به طور ویژه ای از پر خوری؛ جلوگیری کند.

پرهیز از مصرف نوشابه های رژیمی

از جمله مهم ترین عواملی که می تواند موجب چاقی مضر در افراد شود؛ مصرف شیرین کننده های مصنوعی است. خیلی ها فکر می کنند که این نوع نوشیدنی ها موجب چاقی نمی شوند؛ در حالی که نوشیدنی های بدون کالری می توانند با تحریک گرسنگی، اشتهای تان را زیاد کنند و موجب افزایش وزن شوند.

از این رو بهتر است؛ سراغ این نوشیدنی ها نروید و بیشتر از آب میوه های طبیعی بهره بگیرید.

خواب کافی

یک راز لاغری بدون رژیم دیگر؛ خواب کافی است که باید حتما به آن توجه کافی داشته باشید. به طور معمول افرادی که کم خوابی مزمن دارند؛ بیشتر دچار اضافه وزن خواهند شد.

از این رو اگر می خواهید تناسب اندام داشته باشید؛ یک برنامه منظم را برای خوابیدن طراحی کنید و طبق آن، در روز حدود 8 الی 9 ساعت بخوابید.

مصرف نکردن شکر

تا حد امکان از مصرف شکر خودداری کنید زیرا میزان زیاد آن در بدن؛ به عنوان چربی ذخیره می شود و باعث چاقی می شود. البته گاهی اوقات نیز؛ بدن به شکر و خوراکی های شیرین نیاز دارد و بهتر است به صورت کنترل شده، آن را مصرف نمایید.

خوردن سوپ

خوردن یک سوپ ساده پیش از غذا؛ بسیار توصیه می شود زیرا باعث می شود سریع تر سیر شوید و اشتهای تان، کم تر شود. البته راز لاغری بدون رژیم در این مورد؛ مصرف نکردن سوپ چرب است. به جای آن سعی کنید از سبزیجات تازه استفاده نمایید.

قدم زدن

خانم هایی که بدون رژیم گرفتن وزنی متناسب دارند؛ در طول روز زیاد پیاده روی می کنند و تحرک دارند. شما نیز بهتر است به جای گرفتن رژیم های سخت و انجام ورزش های زیاد؛ روزانه به پیاده روی بروید و وزن کم کنید.

مصرف روغن های گیاهی

به جای روغن های مضر؛ از روغن های گیاهی استفاده کنید تا چربی در بدن تان جمع نشود و متابولیسم بدن تان نیز، کنترل شود. برای مثال توصیه می کنیم؛ از روغن گریپ فروت، روغن زیتون و… بهره بگیرید.

نوشیدن آب کافی

تغذیه مناسب,تناسب اندام,لاغری بدون رژیم,

توجه داشته باشید که نوشیدن آب؛ به طور خاصی جریان خون در بدن را بهبود می بخشد و کمک می کند دچار اضافه وزن نشوید. در واقع با نوشیدن آب به میزان کافی؛ میل تان به خوردن غذا کم می شود و کمتر پرخوری می کنید.

خوردن میان وعده سالم

برای لاغری بدون رژیم؛ میان وعده هایی را انتخاب کنید که بسیار چرب یا شیرین نباشند اما سطح انرژی شما را در طول روز افزایش دهند. هنگامی که گرسنه می شوید و بعد از آن به صرف غذا می پردازید؛ پرخوری رخ می دهد.

اما و اگر در طول روز میان وعده های سالمی مصرف کنید؛ انرژی لازم بدن تامین می شود و دیگر دچار گرسنگی و پرخوری، نخواهید شد.

غذا نخوردن جلوی تلویزیون

با توجه به تحقیقات انجام شده می توان گفت؛ غذا خوردن مقابل تلویزیون موجب بیشتر شدن اشتها می شود زیرا در آن زمان، حواس افراد به فیلم پرت می شود و متوجه نمی شوند که چه مقدار غذا میل کرده اند.

کنترل کردن سطح استرس

استرس داشتن باعث ترشح کورتیزول در بدن می شود و در نتیجه قند خون نیز افزایش پیدا می کند. افزایش قند خون اگر به صورت طولانی مدت اتفاق بی افتد؛ چربی اضافه در بدن ذخیره می شود و فرد دچار چاقی خواهد شد.

تا این قسمت از مطلب؛ با راز لاغری بدون رژیم آشنا شدید و می دانید که لاغر شدن، آن قدرها هم سخت نیست و با استفاده از چندین راهکار ساده، می توانید به یک وزن ایده آل برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *