آرایشگری,آریشگر خوب,بهترین آریشگر

یک آرایشگر خوب باید چه ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد؟

در دهه های اخیر، معیارهای زیبایی بیش تر از هر چیزی تغییر کرده اند و به همین خاطر، انتخاب آرایشگر خوب سخت تر شده است. علاوه بر آن، درآمد بالای میکاپ آرتیست ها، عده زیادی را به سمت این حرفه جذب کرده و در نتیجه، بخش زیادی از مشاغل را آرایشگران تشکیل می دهند.

برای هر فرد، زیبایی معنایی متفاوت دارد و نمی توان یک مفهوم کلی را برای تمام انسان ها از این امر تعریف کرد.

به عنوان مثال، بعضی از افراد زیبایی سیرت را به صورت ترجیح می دهند و برخی دیگر، در انتخاب پارتنر به شکل اجزای صورت توجه بیش تری دارند.

اما دنیای امروز، به سمت کنار گذاشته شدن عقاید نه چندان درست سابق درباره معیارهای زیبایی می رود و به همین دلیل، بسیاری از افراد از عمل های جراحی منصرف شده اند.

با وجود همه این موارد، همه ما فارغ از سن و جنسیت، در لحظاتی از زندگی خود به یک آرایشگر حرفه ای نیاز داریم تا ما را برای یک مراسم و شرایط خاص آماده کند و این نیاز، جایگاه میکاپ آرتیست ها را روز به روز بالاتر می برد.

متاسفانه برخی از افرادی که در این حرفه قدم گذاشته اند، به دلایل مختلفی نتوانسته اند به آن پیشرفت و آینده دلخواه شان برسند و به سرعت شاخه ای دیگر را برای کار انتخاب کرده اند.

در ادامه، با ما همراه باشید تا ویژگی هایی که باعث شناخته شدن تان به عنوان یک آرایشگر خوب می شوند را به شما معرفی کنیم.

1. خوش اخلاق باشید!

آرایشگری,آریشگر خوب,بهترین آریشگر,

یکی از مهم ترین عواملی که باعث افزایش مشتری و درآمد یک آرایشگر می شود، نحوه برخورد او با دیگران است.

مسلما مشتری های آرایشگری که رفتاری نامناسب دارد و یک محیط سرد را در محل کار خود به وجود آورده است، روز به روز کم تر می شوند و در نهایت، دیگر کسی سالن زیبایی او را مورد انتخاب خود قرار نمی دهد!

بنابراین اگر خواهان چنین وضعیتی نیستید، بهتر است رفتار خود را تغییر دهید و همیشه لبخند بر لب داشته باشید. علاوه بر آن، خوشامد گویی به افراد، تعریف و تمجید از زیبایی مو و صورت آن ها، در پیشرفت کار شما نقشی اساسی دارد.

2. از امکانات مختلف استفاده کنید

زیبایی,آرایشگری,آریشگر خوب,

در حال حاضر، شبکه های مجازی در زندگی انسان ها جایگاه بسیار مهمی دارند و بسیاری از افراد از طریق همین فضاها، کسب و کار خود را به وجود آورده اند.

علاوه بر آن، به علت افزایش روزانه سالن های زیبایی، بسیاری از ساکنان یک شهر ممکن است از کیفیت و آدرس محل کار شما اطلاعی نداشته باشند و به همین خاطر، از خدمات تان استفاده نکنند.

به منظور جلوگیری از این عمل، می توانید تبلیغات خود را نسبت به قبل بالاتر ببرید و تراکت های تان را در سطح شهر و حتی مغازه و آرایشگاه های مختلف قرار دهید.

عکس گرفتن از مشتری و پخش نمونه کارها در شبکه های اجتماعی نیز در شناخته تر شدن شما موثر است. البته جلب رضایت افراد قبل از انجام این عمل، در ساخت آرایشگر خوب از شما بسیار اهمیت دارد!

3. مهارت های خود را افزایش دهید

بهترین آریشگر,زیبایی,آرایشگری,

در همه نقاط جهان، آرایشگرانی وجود دارند که به اصول قدیمی خود پایبند بوده و تنها همان خدمات معمولی را همیشه به متقضایان ارائه داده اند.

با وجود پیشرفت های امروز و برگزاری ورکشاپ های مختلف در کشور توسط حرفه ای ترین میکاپ آرتیست های جهان، دیگر با عمل به این شیوه نمی توان انتظار آرایشگر خوب شدن را داشت و باید خدمات بیش تری را در محیط آرایشگاه عرضه کرد.

هر چه زودتر، شرایط را مهیا کنید و تمایلات مشتری های خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر آن ها به کاشت ناخن، مراقبت های پوستی، رنگ مو به سبک های نوین و… علاقه مند اند، شما باید برخورداری از این امکانات را در سالن زیبایی خود برقرار سازید.

علاوه بر آن، استفاده از دستگاه و تجهیزات به روز نیز کیفیت کار شما را بالاتر می برد و تعداد مشتریان را نیز افزایش می دهد.

در صورت مشکلات مالی، می توانید با کسانی که در این حرفه ها مهارت دارند شریک شوید و درآمد را با توافقات صورت گرفته بین خود تقسیم کنید.

4. جزئیات را از یاد نبرید

 

آرایشگر خوب، به ظاهر خود توجه دارد و مشکلات خود در منزل را در محیط سالن ذکر نمی کند!

متاسفانه، اکثر آرایشگران برای برقراری ارتباط با مشتری و به خصوص با کسانی که بیش تر می شناسند، مسائل شخصی خود را مطرح می کنند و یا از دیگران درباره زندگی آن ها سوال می پرسند.

ادامه دادن به این روند، تنها باعث ایجاد احساسی ناخوشایند در افراد می شود و آن ها را از محل کار شما فراری می دهد! پس اگر می خواهید مشتری مدار باشید، بهتر است به صحبت های گاه و بی گاه و کوتاه درباره همان حوزه فعالیت خود اکتفا کنید!

علاوه بر آن، مرتب بودن و ظاهر مناسب صاحب آرایشگاه و آرایشگر نیز در محل کار بسیار مهم هستند و توجه به آن ها، از شما یک فرد حرفه ای می سازد. بنابراین، همیشه لباس هایی متناسب با محیط و شرایط را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *